Wczytywanie
 

FEDIAF zaprezentowało najnowszą wersję Wytycznych żywieniowych oraz nowych członków Naukowej Rady Doradczej na wirtualnym Kongresie Weterynaryjnym ESVCN

Bruksela, wrzesień 2020 r. - FEDIAF, Europejska Federacja Producentów Karmy dla Zwierząt Domowych, zaprezentowało na 24-tym Wirtualnym Kongresie ESVCN (European Society of Veterinary and Comparative Nutrition) nową wersję Wytycznych żywieniowych dotyczących pełnoporcjowych i uzupełniających karm dla kotów i psów oraz przedstawiło dwóch nowych członków Naukowej Rady Doradczej (SAB). Wytyczne żywieniowe są regularnie aktualizowane przez SAB, która składa się z niezależnych i uznanych naukowców z Europy.

Thomas Meyer, Sekretarz Generalny FEDIAF, wyjaśnia: „Cieszymy się, że możemy wesprzeć ESVCN podczas ich pierwszej wirtualnej konferencji. Jest to również doskonała okazja dla FEDIAF do przedstawienia Wytycznych żywieniowych wersja 2020, które są „naukowym zestawem narzędzi” do tworzenia receptur karmy dla zwierząt domowych. Wytyczne umożliwiają przemysłowi dostosowanie jakości odżywczej kompletnej i zbilansowanej karmy dla psów i kotów w oparciu o najnowszą wiedzę naukową”.

Thomas Meyer dodaje: „Cieszymy się, że możemy przedstawić dwóch nowych ekspertów SAB (powołana w 2010 roku), którzy będą współpracować z dziesięcioma dotychczasowymi członkami[1]. Dr Charlotte Reinhard Bjørnvad jest profesorem chorób wewnętrznych zwierząt towarzyszących na Uniwersytecie w Kopenhadze, a dr Ana Luísa Lourenço jest adiunktem na Wydziale Nauk o Zwierzętach Uniwersytetu Tras-os-Montes i Alto Douro w Vila Real w Portugalii”.

Dr Marge Chandler, przewodnicząca SAB, komentuje: „Dr Charlotte Reinhard Bjørnvad i dr Ana Luísa Lourenço posiadają bogate doświadczenie w żywieniu zwierząt towarzyszących i cieszymy się, że dołączą do SAB. Cenimy doświadczenie Charlotte w zakresie zaburzeń metabolicznych podczas otyłości i cukrzycy u pacjentów weterynaryjnych, a także specjalistyczną wiedzę Any Luísa w zakresie odżywiania i fizjologii”.

Rolą SAB jest interpretacja i ocena najnowszych badań naukowych, co pozwala na aktualizację zaleceń żywieniowych zawartych w Wytycznych żywieniowych. Jest to proces ciągły, a rozległość wiedzy wśród członków Rady ma kluczowe znaczenie. Przez całą pandemię Covid-19, SAB w zgodnie z procedurami bezpieczeństwa, pracuje nad aktualizacją tego dokumentu.

Aby uzyskać więcej informacji o FEDIAF, Wytycznych żywieniowych oraz zaangażowania w produkcję bezpiecznej i zdrowej karmy dla zwierząt, odwiedź www.fediaf.org

 

[1] Prof. Biagi, Giacomo                                      Bolonia (IT)

Prof. Bjørnvad, Charlotte Reinhard                               Kopenhaga (DK)

Dr Chandler, Marge                                           Edynburg (UK)

Dr Dobenecker, Britta                                       Monachium (DE)

Dr Hervera, Marta                                              Nantes (FR)         

Prof. Hesta, Myriam                                           Gandawa (BE)

Prof. Iben, Christine                                           Wiedeń (AT)

Dr Lourenço, Ana Luísa                                     Vila Real (PT)

Prof. Nguyen, Patrick                                        Nantes (FR)         

Prof. Paragon, Bernard                                    Maisons-Alfort (FR)

Dr Villaverde, Cecilia                                         Barcelona (ES)   

Prof. Zentek, Jürgen                                         Berlin (DE)

DOŁĄCZ DO NAS

Obecnie POLKARMA jest głównym stowarzyszeniem producentów z branży gotowej karmy dla zwierząt domowych, które zrzesza reprezentantów wiodących firm pod względem skali produkcji pokrywającej ponad połowę rynku karm gotowych dla zwierząt domowych w Polsce.

Zobacz listę członków